biegunka wirusowa lek

Zatrzymać za wszelką cenę, czy wyleczyć – jaki lek na biegunkę wybrać?

 

W dzisiejszych czasach, mało kto może pozwolić sobie na spokojne chorowanie. Żyjemy na wysokich obrotach, a wszechobecny pośpiech wymusza na nas poszukiwanie równie szybkich rozwiązań problemów, m.in. tych zdrowotnych.

Biegunka jest dolegliwością, której zazwyczaj się nie spodziewamy. Wyjątkiem są ci, którzy świadomi swoich ograniczeń dietetycznych, nie przestrzegają zaleceń. Jednak większość osób, które borykają się z nawracającym problemem, przezornie ma leki na biegunkę cały czas ze sobą. Co jednak z tymi, u których biegunka pojawia się nagle, skutecznie dezorganizując funkcjonowanie i zaplanowany rozkład dnia?

Pierwsza  myśl, która przychodzi do głowy to zatrzymać ją za wszelką cenę. Ileż można biegać w jednym kierunku, nie mówiąc o trudnych do zniesienia, powtarzających się skurczach jelit. Powodów wystąpienia biegunki może być jednak bardzo wiele, dlatego w przypadku tej dolegliwości najlepiej zastosować lek, który kompleksowo zadziała na większość z nich, a jednocześnie zadziała ochronnie na nasz organizm. Istotna jest też jego forma. Najłatwiej przyswajalne przez organizm są substancje płynne i kapsułki żelowe, wtedy też efekty są odczuwalne dość szybko po ich przyjęciu.

Jaki lek na biegunkę?

Zablokowanie częstych wypróżnień jest celem, który chcemy osiągnąć w pierwszej kolejności, jeżeli jednak poprzestaniemy tylko na nim, poprawa samopoczucia może okazać się krótkotrwała. Zakładając, że biegunka została spowodowana przez szkodliwe drobnoustroje, trzeba się ich szybko pozbyć z organizmu. W sprzyjających warunkach bytowania, mogą się namnażać, doprowadzając do stanu, w którym leki bez recepty przestaną być skuteczne i konieczna będzie wizyta u lekarza, a może nawet hospitalizacja.

Wyleczenie biegunki polega zatem nie tylko na pozbyciu się jej najbardziej charakterystycznego symptomu, czyli częstych i luźnych stolców, ale również zwalczeniu przyczyn i złagodzeniu stanu podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego, która w innym wypadku będzie narażona na schorzenia również o charakterze przewlekłym. Dlatego też wybierając lek na biegunkę, warto sprawdzić dokładnie jego działanie. Najlepiej wybrać taki o właściwościach absorbujących, a więc taki który wiąże wirusy, bakterie i toksyny, czyli najczęstsze przyczyny biegunki i wraz z nimi jest usuwany z organizmu. Warto też zwrócić uwagę na właściwości substancji czynnej leku. Na przykład diosmektyt wykazuje dużą lepkość, dzięki czemu powleka błonę śluzową przewodu pokarmowego, tym samym ją ochraniając przed czynnikami drażniącymi.

 

 

4 thoughts on “Zatrzymać za wszelką cenę, czy wyleczyć – jaki lek na biegunkę wybrać?

  1. Faktycznie to jaki lek na biegunkę wybrać w obecnej sytuacji to często kwestia dużego wyboru i ciężko zdecydować się na to, który jest lepszy, dlatego to pomocny tekst. Druga kwestia – to jak leczyć rozwolnienie – też bardzo istotna, wiele osób liczy na to, że samo przejdzie, nie jest to często dobre wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *