Wzdęcia – najbardziej uciążliwa dolegliwość brzucha

Wzdęcia to problem, z którym boryka się ponad 30% ludzi na całym świecie. Mogą być między innymi objawem zaburzeń czynnościowych takich jak zespól jelita drażliwego lub schorzeń organicznych przewodu pokarmowego.

Niezależnie od przyczyny występowania, wzdęcia są zjawiskiem ciężkim do zdefiniowania. Zazwyczaj opisuje się je jako uczucie pełnego i napiętego brzucha ze znaczącym obrzmieniem, które w niektórych przypadkach można zmierzyć miarką, jako wskaźnik zwiększenia rozdęcia. Wzdęciem nazywa się również ciśnienie w jamie brzusznej, wywołane przez nagromadzenie się gazów.

Sposób na wzdęcia – szybka reakcja

SmectaGAS to wyrób medyczny, który stosuje się w objawowym leczeniu wzdęć. Jego składnik aktywny – symetykon – przyczynia się do przyspieszenia eliminacji gazów w celu złagodzenia dyskomfortu w jamie brzusznej, co zostało potwierdzone badaniami. Działa w mechanizmie zmniejszania napięcia powierzchniowego pęcherzyków w żołądku, co prowadzi do ich pęknięcia lub połączenia i w efekcie łatwiejszego wydalenia z organizmu. Symetykon jest od wielu lat stosowany jako środek zmniejszający pienienie w przewodzenie pokarmowym, a także na przykład w przygotowaniu do zabiegów endoskopowych (np. gastroskopia).

Długofalowe wspomaganie

Dodatkowo zawarty w SmectaGAS opatentowany prebiotyk KiOtransine® jest błonnikiem, który ma wpływ na przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej jelit oraz równowagi czynności jelit. Ma silną zdolność do wiązania wody, dzięki czemu poprawia konsystencję stolca. Wpływa również na normalizację mikroflory jelit. Ulega wolnej fermentacji w całym jelicie grubym, przy ograniczonym wytwarzaniu gazów, więc działa nie tylko na początkowy fragment układu trawiennego, ale także na końcowy. Zwiększa wytwarzanie krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, w tym maślanu, który jest źródłem energii dla enterocytów (komórek nabłonka jelita grubego).

Dawkowanie i sposób stosowania

SmectaGAS ma formę proszku umieszczonego w małej saszetce, która stanowi jedną dawkę gotową do spożycia. Jej zawartość należy wsypać bezpośrednio do jamy ustnej, bez konieczności popijania wodą.

SmectaGAS należy stosować po posiłkach lub przed pójściem spać, nie częściej niż 3 razy na dobę. Pod koniec dnia wzdęcia nasilają się, dlatego właśnie wtedy zalecane jest przyjęcie dawki wyrobu medycznego. SmectaGAS należy stosować do ustania objawów i poczucia ulgi. Produkt może być stosowany bez przerwy do 4 tygodni.

W jednej saszetce SmectaGAS znajduję się duża ilość symetykonu: aż 250mg!

 

[1] Jiang X, Locke GR, Choung RS, Zinsmeister AR, Schleck CD,Talley NJ. Prevalence and risk factors for abdominal bloating and visible distention: a population- based study. Gut. 2008;57(6):756-63.
[2] Bernstein JE, Kasich AM. A double-blind trial of simethicone in functional disease of the upper gastrointestinal tract. J Clin Pharmacol. 1974;14(11-12):617-23.
[3] KitoZyme, Slinical study in overweight & obese subjects; Effect of KiOtransine on the gastro-intestinal comfort, 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *